CsiriBiri

A kész beosztások napi ad-hoc módosításainak kezelése, szabadságvadászat és preferencialicit

Csiribiri ikon

Célunk, hogy maximális elégedettséget biztosítsunk a munkavállalók számára. A modul online felületet biztosít a munkavállalók számára, ahol ellenőrizhetik műszakjaikat, kérhetik a szabadnapokat és a szüneteket, illetve kérhetnek túlórát. A munkavállalók ezen alkalmazással a műszakjaikat is módosíthatják. Természetesen az aktuális munkaügyi törvények is integrálva vannak a rendszerünkbe, hogy ne legyen gond a jogszabályok megsértésével.

Két web-alkalmazás létezik: az egyik a felügyelőknek, a másik pedig az operátoroknak/ügynököknek szól.

A beosztás napi karbantartása

CsiriBiri segítségével lehetőségünk van a RoStar által elkészített beosztások napi szintű karbantartására és módosítására.
A rendszer lehetővé teszi a műszakcserék, átosztások, késések, csúsztatások és túlórák kezelését, valamint az éves szabadságkeretekből történő szabivadászatot. Továbbá biztosítja a műszakkezdési preferenciákra történő licitálást a következő beosztási időszakra, és az offline vagy valós idejű szünetbeosztás készítését és kezelését. Emellett készíthetünk riportokat, amiket automatizáltan küldhetünk el a célterületre, kezelhetjük a jogosultsági szerepköröket, valamint karbantarthatjuk az eltárolt dolgozói attribútumokat (skill mátrix).

Műszakcsere

A csere első lépéseként ki kell keresnünk, hogy ki az akivel cserélni akarunk. A csere ablak a műszak tevékenység, helyszín és hossz alapján már előre leszűkíti a listát, amiből keresnünk kell.

CsiriBiri képernyőkép: Csere partner keresése

Amennyiben a cserében résztvevő mindkét dolgozó beosztása szabályos maradna a csere után (!), egy pozitív visszajelzést kapunk, majd a csere megtörténik, és beírodik mindkét dolgozó beosztásába.
Ellentétes esetben, ha a két cserepartner bármelyikénél szabálytalanná válna a beosztás, hibaüzenetet kapunk, és a csere folyamatot megszakad. Ilyenkor másik cserepartner (másik műszakot) kell keresnünk, vagy jelezni az adminisztrátoroknak módosítási igényként.

CsiriBiri képernyőkép: Üzenet szabálytalan cserénél

Szabadságok cseréje: Szabadság cseréje csak műszakra lehetséges. Ebben az esetben más előszűréseket tesz a program, például szabadságot csak aznapi műszakra lehet cserélni.

A korábbi cseréinket a Csere áttekintő ablakban ellenőrizhetjük. Akár kezdeményezője, akár elfogadója vagyunk egy cserének, az itt meg fog jelenni.

Túlóra

A Túlóra áttekintő ablakban az adott időszakon belüli összes túlóráját listázza ki, beleértve a jelentkezéssel elnyert, illetve az adminisztrátor által elrendelt túlórákat is.

CsiriBiri képernyőkép: Túlóra áttekintő ablak

Jelentkezésnél láthatóak az adminisztrátorok által létrehozott túlóra kereteket. A lista csak egy adott dolgozó elsődleges tevékenysége alapján elérhető kereketek listázza ki.

A túlóra keretből jelentkezéshez a keret kiválasztása után meg kell adnunk, hogy a keret lehetséges beállításain belül milyen kezdettel, és hány óra hosszúságú túlórát szeretne vállalni.

CsiriBiri képernyőkép: Paraméterek megadása új túlórára jelentkezésnél

Ahogy a csere funkciónál, itt is a „Szabályellenőrzés” gomb megnyomásával előzetesen ellenőrizhető, hogy munkaügyileg szabályos lenne-e ez a túlóra. Amennyiben szabálytalan lenne, a program megjeleníti a hiba okát.

Természetesen a mentés során a program mindenképpen ellenőrzi a szabályosságot, függetlenül attól, hogy Ön előtte megtette-e ezt, vagy sem.

CsiriBiri képernyőkép: Túlóra szabályellenőrzés hiba

Szünetbeosztás

CsiriBiri képernyőkép: Dinamikus szünetbeosztás

Két fő lehetőség van:

  • offline: a szüneteket a műszakok tervezésénél a műszakokkal együtt kell beütemezni.
  • valós időben: a szüneteket valós üzleti helyzetben határozzák meg az ügynöki kereslet, a sor hossza és a munkaügyi szabályok alapján (ha az ügynöki státuszt figyelik).

A szünetek kezelése: offline, online a szünetcsoportok használatával a könnyű felügyelet érdekében.

A dinamikus szünetvezérlés szintén kulcsfontosságú

Ez a modul egy központi számítógépen futó szerverprogram, amely a szünetben lévő operátorok számának szabályozásáért felelős.

Felvétel és megjelenítés

  • a szünetben lévő operátorok száma
  • a szünetek időzítése
  • a kimenő operátorok száma
  • a felügyelő figyelmeztetése, ha operátorok hiányoznak.

Az alkalmazás egyszerre több csoportot is képes szüneteltetni, így az egyes csoportok operátorainak száma egymástól függetlenül szabályozható.

Az alábbi képen a “szünetmátrix” ablak képe látható. Különböző szűrőfeltételekkel beállítva, egyben láthatjuk a dolgozók adott körét, azok műszakjait, illetve a műszakokon lévő rövid és hosszú szüneteket.

CsiriBiri képernyőkép: Szünetmátrix

Olvasson többet a szünetbeosztás mögött álló algoritmusról:
„A legritkábban előforduló szünetminta”- elvén működő szünetbeosztó algoritmus

Szabadságvadászat

A szabadságvadász modul lehetővé teszi, hogy a dolgozók a saját éves szabadságaikkal rendelkezzenek, a lehető legkevesebb adminisztrátori beavatkozással.
A dolgozók szabadság igényeiket a saját, törvény által előírt napok terhére adhatják le, a munkáltató által beállított egyéb szempontok és korlátok (pl. napi/havi min/max. csoportlétszám) mentén.

CsiriBiri képernyőkép: Éves szabadságvadászat

A leadott dolgozói szabadságigényeket egyesével is elbírálhatjuk (“megadom/elutasítom”), de a Csiribiri tartalmaz egy gépi szabadság bíráló funkciót is. Ilyenkor a szoftver a napi dolgozói keretek, havi/napi csoportkeretek, időszaki arányos szabadság mennyiség figyelembevételével képes eldönteni az esetenként több 100 szabadságigény mindegyikéről, hogy a dolgozó megkapja, vagy sem.

CsiriBiri képernyőkép: A munkahelyi távollétek hőtérképe

A képen egy szabadság hőtérkép látható, ahol vizuálisan látható, hogy melyek a szabadságolás szempontból legsűrűbb illetve legritkéább időszakok.

Preferencia licit

Minden dolgozó minden beosztási időszakban rendelkezik egy pontszámmal, amit a licitek során szétoszthat a műszakkezdésekre. A pontszámok dolgozónként különböznek, ösztönzőrendszer, dolgozó minősítések, stb. alapján.

Ebben az ablakban még beosztás előtt álló időszakra megjelölheti a dolgozó a munkavégzési preferenciáit. Ez azt jelenti, hogy minden egyes beosztásra kerülő napra ’licitálhat’ a kívánt műszakkezdésre, amikor neki a legmegfelelőbb lenne az aznapi munkakezdés.

CsiriBiri képernyőkép: Dolgozó licitáló ablaka

A rendszer mutatja, hogy az aktuális licit időszakban hány munkanap lesz, érdemes ehhez igazítani a licitálást. Megjelenik az előre tervezett fix műszakok, távollétek, és az eddig rögzített, licitált műszakok (csak a műszakok, a pihenőnapi licitek nélkül) összege. Az ajánlott munkaszüneti napok mezőben jelenik meg, hogy hány munkaszüneti licit lenne optimális dolgozónként a munkaszüneti napra eső műszakok egyenletes elosztásához. A pontszám mezőben pedig az adott havi licitpontszám látható.

CsiriBiri képernyőkép: Licit fejléc

Műszak licit: Az adott napi licit felület a dátumtól balra található legördülő menü ikonja a napi licit felülethez jelre kattintva nyitható meg. A felületen a kiválasztott nap optimális műszakbeosztása által megkívánt műszak kezdő időpontok jelennek meg. Minden időpont felett található egy grafikon, amely a műszakban elvárt dolgozó létszámot mutatja magenta színnel, mellette pedig az eddig lerakott licitek száma jelenik meg. Az időpont alatti 3 szám az adott műszakra eddig lerakott licitpontok minimumát, maximumát és átlagát mutatja.

CsiriBiri képernyőkép: Napi licit felület

A kezdő időpontra kattintva lehet indítani a licitet. A feljövő ablakban kell megadni a licit kívánt súlyát, amely automatikusan licitpontszámként is megjelenik a szögletes zárójelek között. CsiriBiri képernyőkép: Licit indítása

A Rendben gomb megnyomása előtt a rendszer újra számolja az összes műszakra feltett pontokat, és frissíti azokat, így még a rögzítés előtt látható, hogyan változnak a többi napra feltett licitpontok. Amennyiben előre szeretnék tervezni, hogy egy-egy műszakra hány pontot tennének, akkor érdemes a licitálás előtt tervet készíteni, melyben felosztják az összes rendelkezésre álló pontot a kívánt licitekre.

Pihenőnapi licit: Lehetőség van a pihenőnapokra is licitálni. Bármely nap (a távollétek és fix műszakok kivételével) jelölhető pihenőnapnak a jobb oldalon található checkboxra történő kattintással. Az ezt követően feljövő ablakban lehet meghatározni a licit súlyát. Az így feltett pontok is a havi licitpont keretet terhelik. A rendszer ezeket a napokat úgy érzékeli, hogy a licitáló itt szeretne a legkevésbé dolgozni. Pihenőnapra nem kötelező licitálni, érdemes mérlegelni, hogy hány licitre osztódik a havi licitpont.